Barista Clash

TÜM BARİSTALARI ÇAĞIRIYORUZ!

BARISTA CLASH, NİTELİKLİ KAHVE İLE TÜKETİCİ ARASINDA ÖNEMLİ ROL SAHİBİ OLAN BARİSTALARIN, YETENEKLERİNİ SERGİLEYEBİLMELERİNE İMKAN SAĞLAYAN KEYİFLİ BİR YARIŞMA PLATFORMUDUR.

AMATÖR / PROFESYONEL HERKESİN KATILABİLECEĞİ BARİSTA CLASH’E EĞER SEN DE YETENEĞİNE, TARZINA, KAHVENE VE KENDİNE GÜVENİYORSAN, HEMEN BAŞVURU FORMUNU DOLDURARAK KATIL!

BARİSTA CLASH YARIŞMA KATEGORİLERİ

1. Aşama – WHEEL KEEPS ON TURNING
Baristaların süt bazlı içecekler konusunda uzmanlığını test eden bu turda jüri tarafından çark 3 kez çevrilecek ve her yarışmacı verilen sürede çarkın belirlediği 3 farklı şekil ile latte art yapacak.Sunulan kahveler görsellik, süt kalitesi ve diğer özelliklere göre jüri tarafından değerlendirilecek.

2. Aşama – MYSTERY BOX CHALLENGE
Her clash için farklı malzemeli barista kutuları oluşturulacak ve yaratacakları signature drink’ten 4 bardak yapmaları gerekecek..

3. Aşama – ÇEYREK FİNAL: TAKE AWAY
Coffee shop deneyimi şeklinde olan bu kategoride jüriler aynı anda siparişlerini verecek ve yarışmacıların 4 siparişi 8 dakika içerisinde en düzgün şekilde servis etmeleri gerekecek.

4. Aşama – YARI FİNAL: SILENCE CUPPING
3 triangle’dan oluşan cupping kategorisinde yarışmacılar farklı olan kahveyi bulmaya çalışacak.

FINAL: THE PITCH
Jüri yarışmacılara farklı kahveler sunacak, yarışmacılar bu kahvelerin içinden birini seçecek ve paketlemesinden tasarımına bir marka yaratıp bu kahveyi demleyecekler.Demledikleri kahveyi ve markalarını en iyi şekilde anlatmaları ve sunmaları beklenecektir. (Business Pitch Round)

Yarışma hakkında daha detaylı bilgi için; baristaclash.com
Sorularınız için; festival@dsmistanbul.com

BARISTA CLASH BAŞVURU FORMU

  • Add a new row
  • Fiyat: 100.00 TL
Kategoriler:

2 sonuç gösteriliyor